نمایش خبر

دانشگاه جیرفت / نمایش خبر
مقاومت مردم در برابر تحریم های دشمن باعث پیشرفت های چشمگیر کشور در حوزه های مختلف شده است.
سرپرست دانشگاه جیرفت با بیان این مطلب که در پیروزی و نگهداشت این انقلاب بزرگ مردان زیادی تلاش و جانفشانی کردند، تاکید کرد: هر چند تحریم‌ها موجب بروز برخی مشکلات در کشور شده است اما این تحریم‌ها برکاتی را هم برای کشوربهمراه داشته‌ است و موجب پیشرفت ایران اسلامی در برخی زمینه ها نیز شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین املل دانشگاه جیرفت، دکتر حسین شکفته با اشاره به شکست دشمنان ایران اسلامی در تحریم‌ها، افزود: جهان فکر نمی‌کرد که بعد از تحریم‌ها نظام اسلامی بتواند 40 سالگی خود را ببیند اما ما باز هم می بینیم به لطف خداوند و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی  و همراهی مردم صبور ایران اسلامی عزیز، این تحریم‌ها  به نتیجه واقعی خود نرسیده است.

وی با اشاره به ایجاد مشکلات متعدد در کشور قطر بعد از تحریم چندساله این کشور توسط برخی از کشورهای عربی، اظهارداشت: هرچند تحریم‌های ایران هم مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است اما دشمنان فکر می‌کردند ما بعد از این تحریم‌های سنگین حتی چیزی برای خوردن هم نداشته باشیم، حال آنکه شرایط آنگونه که آنها فکر می‌کردند پیش نرفت و این یعنی تحریم ها شکست خورده است.

دکتر شکفته بیان کرد: تحریم‌ها باعث شد که کشور جمهوری اسلامی ایران در تولید بسیاری از محصولات به خودکفایی برسد.

دکتر شکفته خاطرنشان کرد: امیدواریم که با اقتصاد مقاومتی و در نتیجه خودکفایی  به نقطه‌ای برسیم که  بتوانیم محصولات منحصر بفردی تولید کنیم تا اگر این محصولات به بخش‌هایی از جهان نرسند آنقدر به آن نیاز داشته باشد که از نبود این محصولات معطل  بماند و با این محصولات بتوانیم در اقتصاد جهان تاثیرگذار باشیم.

وی ادامه داد: این مهم به همت و تلاش همه‌ی اقشار مردم ایران اسلامی به ویژه دانشگاهیان در دانشگاه به وقوع می‌پیوندد.

در این مراسم همچنین دکتر رضا صحت منش از اساتید بسیجی گروه تاریخ، با تحلیل تاریخی انقلاب اسلامی آن را یکی از خاص ترین انقلاب ها در جهان دانست.

 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: روابط عمومی دانشگاه جیرفت
 
*نام
ایمیل
*نظر